Select Page
Aplankyti svetainę.

Į plaukus šalna įsisuko ir metai be gailesčio gula…
Kaip nori gyvenime sukis, vis tiek jis Tau rudenį siūlo…
Žinau – bus daug sutemų, rūko, bus gervių vorelė nutįsus,
O aš, veidą Saulėn atsukęs, tik debesį pilką matysiu…
Todėl savo šypseną giedrą krūtinėj paslėpęs nešuosi:
Gyvenimo šėlstančioj vėtroj man Spindulį Saulės atstos ji.

 

Poetas Juozas Sabaliauskas
(1930-2012)

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija

Aš niekada negalvoju apie ateitį –
ji pati ateina gana greit

A. Einšteinas

Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacija (SPZA)

Nevyriausybinė organizacija. Veikia nuo 1956 m.

PŽA taryba:

Pirmininkas: Tadas Petryla

Nariai:

 • Janina Butnorienė
 • Rosvita Jokubaitienė
 • Stasė Jonaitienė
 • Laimutė Kančauskienė
 • Veronika Lementauskienė
 • Angelė Nagevičienė
 • Roma Paukštienė
 • Genovaitė Stanislovaitienė
 • Angelė Šiukšterienė
 • Regina Šulminienė

Finansininkė:
Gina Umantienė

Adresas:
Aušros al. 15, LT-76300 Šiauliai

Tel. +370 686 01685
El p. petryla.tadas@gmail.com

Senovinius papročius prisiminus

Pagyvenusių žmonių veikla šią pandemijos sunkmečio vasarą atrodė , kad bus pristabdyta, o gal ir visai nutraukta. Skelbti karantino pavojai, rekomendacijos izoliuotis ir saugoti save, bei artimuosius skatino mažinti susitikimus ir renginius uždarose patalpose.

Įdomių tradicinių švenčių sumanytoja ir organizatorė Laimutė Kančauskienė jau trečius metus sukvietė Šiaulių senjorus ir jų draugus į Oninių šventę. Šiemet joje dalyvavo gausiausias Onučių būrys. Prie Žaliūkių malūno susirinkę nevyriausybinių organizacijų meniniai kolektyvai rodė šiai šventei sukurtą programą, sveikino Onas, buvo šventinama čia pat iškepta duona, vaistažolės ir žolynai. Susirinkusieji džiaugėsi pavykusia švente, gausiu svečių būriu. Dėkojome organizatoriams už lietuviškų senovinių papročių atgaivinimą, gražų pasibuvimą gryname ore, sugebėjimą apsaugoti šventės dalyvius nuo koronoviruso grėsmės.

Pažinti kraštą – pažinti žmones

Nerasi žmogaus, nei jauno, nei seno, kuris nenorėtų keliauti ir kelionių įspūdžiais su kitais dalintis. Yra žmonių, kurie į mūsų asociaciją atėjo vien todėl, kad čia dažnai keliaujama, aplankomos vis naujos dar nepažintos vietovės, susitinkama su įdomiais žmonėmis.

Žiemą plaukę kruiziniu laivu į Stokholmą, vasarą rinkomės trumpesnius maršrutus: apsilankėme Jūrmaloje, Gruzdžiuose, Alpakų zoo sode Dargaičių kaime, susipažinome su keramikės Reginos Mataitienės gyvenimu jos dvarelyje ir juodosios keramikos magija, stebėjomės švara ir grožiu Agailių koplyčioje, kurios durys atviros visiems ir žiemą ir vasarą.

Pasėdėkim ant tėviškės slenksčio

Pasėdėkim ant tėviškės slenksčio
Ir atverkim duris į senovę,
Kad ilgai širdyse mūs gyventų
Donelaitis, Vydūnas, Čiurlionis…

Jau penkeri metai, kai šiuo A. Žičkienės eilėraščio posmu pradėdavome PŽA mėgėjų teatro spektaklius apie K. Donelaitį, I. Simonaitytę, M. K. Čiurlionį, Vydūną. Graži tradicija, švenčiant Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Šiaulių senjorams padovanoti vis naują spektaklį, tęsėsi jau eilę metų. Mūsų spektaklius matė Klaipėdos, Pakruojo, Joniškio, Šiaulių rajono senjorai, ir kiti mūsų draugai. Šių metų spektaklį „Gyvenimas būtų gražus, jei ne lietuviškos istorijos“ pagal J. Erlicko apsakymus ir eilėraščius buvome pasirengę parodyti rugsėjo 30 dieną, bet dėl koronoviruso spektaklis atidėtas, kaip ir pati senjorams skirta šventė. Tikime, kad šiauliečiai ir kiti mūsų bičiuliai tikrai jį pamatys, pasibaigus pandemijai. O kol kas pasidžiaukime ankstesniais mūsų pasirodymais.

Sportuojame ir dainuojame

2020 metų vasarą įspūdingiausi susitikimai vyko su kitų miestų pagyvenusių žmonių bendruomenėmis Joniškyje, Kėdainiuose, Pakruojyje. Kad nesėdėtume užsidarę namuose ir neliūdėtume vienatvėje, mūsų bičiuliai, su kuriais draugaujame daug metų, pakvietė mus dalyvauti sporto ir meno šventėse. Nerimas ir jaudulys apimdavo komandų dalyvius, stojant prie starto linijos. Bet, įveikus užduotis, apimdavo begalinis džiaugsmas, kurį lydėjo sirgalių palaikymas, gausūs aplodismentai ir išradingi prizai. Puiki nuotaika lydėjo ir popietėse: kiekviena bendruomenė stengėsi parodyti kuo įvairesnę ir linksmesnę programą. Vokalinių ansamblių pasirodymus paįvairino skaitovai, juos keitė mini spektakliai, šiuolaikiškų šokių pasirodymai. “Tikrai genialūs yra tie, kurių širdys plaka visiems“, prisiminėme Romen Rolano žodžius.

VEIKLOS KRYPTYS

 • PŽA tradicijų puoselėjimas.
 • Savanorystė ir socialinė globa, paskaitos apie sveikatą.
 • Senjorų dienų minėjimai, asociacijos ir jubiliatų gimtadieniai.
 • Bendradarbiavimas su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis bei meninės raiškos kolektyvais.
 • Dalyvavimas pilietinėse akcijose „Maisto bankas“, „Švariname savo miestą“,„Sveiko maisto šventės“ ir kt.
 • Vokalinių ansamblių „Rudens žiedai“ ir „Rudenėlis“ veikla.
 • Saviveiklinio teatro veikla ir projekto „Pasėdėkim ant tėviškės slenksčio“tęstinumas.
 • Kelionių ir ekskursijų organizavimas.
 • Dalyvavimas respublikiniame projekte „Prisijungusi Lietuva“.